Jak to działa ?

Fotoogniwa

Panel Słoneczny / Fotoogniwo składa się z Fotoogniw, na które padają promienie słoneczne, padające na fotoogniwo światło powoduje powstanie pola elektrycznego. Energia wydzielana przez fotoogniwa jest przetwarzana w prąd, który dzięki działaniu inwertera zostaje zmodyfikowany w energię elektryczną zdatną do użytku.

Promienie słoneczne mogą być wykorzystywane dla celów pozyskiwania źródeł odnawialnych w różne sposoby. Dwie najbardziej zaawansowane technologie to pozyskiwanie ciepła i energii elektrycznej z promieni słonecznych.

Systemy baterii słonecznych są w stanie zapewniać częściowe lub nawet 100% zapotrzebowanie zgłaszane na energie elektryczną. Niemniej jednak wybór technologii, która zostanie zastosowana uzależniony jest od wielu czynników, np. lokalizacja projektu, warunki atmosferyczne, warunki geograficzne (południowe ustawienie dachu, pochylenie 35-45°, miejsce niezacienione), warunków montażowych (wytrzymałość dachu) i wiele innych.

Zaletą elektrowni fotowoltaicznych /słonecznych jest fakt, iż nie zajmują one dodatkowej przestrzeni – zazwyczaj są montowane na dachach budynków. Systemy fotowoltaiczne mogą również służyć jako dachówka co powoduje, że redukujemy wydatki na pokrycie dachu, jak również pozyskujemy niezależne i odnawialne źródło energii elektrycznej.

1

Istnieją dwa, główne rodzaje rozwiązań słonecznych systemów zasilających :

System z przyłączem do sieci ON-GRID oraz System magazynujący OFF-GRID które mogą być dostarczane przez firmę BrasiT w pełnym zestawie z optymalną konfiguracją systemu do zaspokojenia  wszelkich niestandardowych wymagań klientów.

43

Jak panel słoneczny wytwarza energię?

Energia słoneczna jest dodatkowym źródłem, które jest w stanie częściowo lub w 100% uzupełniać energię pochodzącą z elektrowni konwencjonalnej.

System składa się z dwóch podstawowych elementów:

  • Panele fotowoltaiczne / Słoneczne,
  • Inwerter

Panele fotowoltaiczne przetwarzają promienie słoneczne w prąd elektryczny. Inwerter przekształca prąd stały w zmienny, który następnie może być wykorzystywany w naszych domach. Średnia moc produkcyjna panela wynosi 200 wat, roczne zapotrzebowanie domu jednorodzinnego w prąd wynosi 4 500 wat. W celu zapewnienia 90% zapotrzebowania energetycznego instalacja powinna składać się z 12-18 paneli.

5

Zastosowania

Systemy słoneczne są szeroko wykorzystywane do zasilania obszarów zamieszkania, domów, hoteli, na wsiach, gospodarstwach rolnych, do pompowania wody, do oświetlenia bilbordów , w komunikacji, do systemów monitorujących, oraz we wszystkich przypadkach gdzie pojawia się zapotrzebowanie na energię.

Zalety:

Elektrownia słoneczna  / Fotowoltaiczna zapewnia autonomiczne źródło  zasilania dla wszystkich użytkowników, co daje niezależność, wygodę  i stabilność. Użytkownicy nie korzystają już więcej z lokalnej sieci energetycznej, którą oferują lokalni sprzedawcy energii. System funkcjonuje przez bardzo  długi okres czasu, ze sporadyczną konserwacją. Pozwala na pozbycie się  rachunków za energię elektryczną, oraz jest przyjazny dla środowiska.

Więcej informacji na temat działania elektrowni słonecznych znajdą Państwo na stronach:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_sloneczne

https://www.uwm.edu.pl/kolektory/kolektory-sloneczne

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.