Jak to działa ?

Lampa LED – zwana potocznie żarówką LED – źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych, umieszczone w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek.

Diody SMD LED zapewniają wysoką jasność, przy stosunkowo niskim zużyciu energii, w porównaniu ze zwykłą lampą LED i z tradycyjną żarówką.

0
1

Dioda SMD jako źródło światła jest bardzo mała, sama dioda zalana jest żywicą epoksydową. Zasadniczo napięcie na LED SMD 2-3,6 V. Zużycie energii jest więc bardzo małe i wynosi średnio tylko 1/8 zużycia żarówki żarowej oraz ¼ tradycyjnej świetlówki.
Źródła światła budowane w oparciu o diody LED to nowoczesne rozwiązania technologiczne, które za przystępną cenę dają nam nieosiągalne dotychczas możliwości – możliwości na miarę XXI wieku.

Zalety:

  • Energooszczędność i wysoka efektywność świetlna
  • Wytrzymałość i niezawodność
  • Długi czas i niski koszt eksploatacji
  • Bezpieczeństwo
  • Wysoki współczynnik oddawania barw
  • Pełna kontrola
  • Inwestycja na przyszłość

2

Oszczędzanie z roku na rok staje się coraz modniejsze. W zachowaniu tej mody na pewno pomogą nam żarówki LED, które coraz mocniej wypierają z rynku tradycyjne oświetlenie. Żarówki LED świecą mocniej niż tradycyjne oświetlenie, są ekologiczne, a przede wszystkim zużywają nawet do 10 razy mniej energii, co pozwoli nam kilkakrotnie zmniejszyć rachunki.

Badanie pilotażowe przeprowadzone w 12 największych miastach świata wykazało, że oświetlenie LED pozwala zmniejszyć zużycie energii do 85%.

  • Mieszkańcy miast pilotażowych twierdzą, że oświetlenie LED zapewnia lepszą widoczność, dzięki czemu czują się bezpieczniej.
  • Korzystanie z diod LED umożliwiłoby ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 670 milionów ton rocznie.
  • Organizacja The Climate Group wezwała rządy państw do wdrożenia nowych międzynarodowych norm w zakresie oświetlenia miejsc publicznych.

Jak wykazało niezależne, globalne badanie oświetlenie uliczne wykonane w technologii LED pozwala na uzyskanie oszczędności energii na poziomie 85%. Wyniki programu pokazują również, że mieszkańcy miast pilotażowych wolą oświetlenie LED od oświetlenia tradycyjnego z uwagi na jego korzyści dla społeczności i środowiska.

3

Oświetlenie odpowiada za 19% globalnego zużycia energii elektrycznej i około 6% globalnych emisji gazów cieplarnianych2. Dwukrotne zwiększenie globalnej efektywności oświetlenia miałoby wpływ klimatyczny równy ograniczeniu o połowę ilości gazów emitowanych podczas produkcji energii i ciepła w UE3. I podobnie jak wiele innych technologii energooszczędnych, oszczędne oświetlenie pozwoli na zwiększenie globalnego dobrobytu. W samych Stanach Zjednoczonych ograniczenie zużywanej energii o 40% pozwoliłoby na zmniejszenie rocznych kosztów energii o 53 miliardy dolarów oraz zmniejszenie zapotrzebowania na energię o równowartość energii produkowanej przez 198 średniej wielkości elektrownie.

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.