Realizacje

Hybrydowa lampa uliczna 30W

Data wykonania: 13.11.2024
Lokalizacja: 27-100 Iłża, świętego Franciszka 7
Ilość: 4 kpl.

Hybrydowe oświetlenie terenów turystycznych pod zamkiem w Iłży

W miejscowości Iłża zrealizowano zadanie polegające na dostawie i montażu hybrydowych lamp ulicznych LED o mocy 30 W, przeznaczonych do oświetlenia miejsc obsługi ruchu turystycznego. Latarnie zostały zamontowane w rejonie zamku w Iłży, na terenie historycznym związanym z Polem Bitwy pod Iłżą z 8–9 września 1939 roku.

Zastosowane rozwiązanie zapewnia bezpieczne i estetyczne oświetlenie przestrzeni publicznej po zmroku, poprawiając widoczność oraz komfort poruszania się mieszkańców i turystów, przy jednoczesnym poszanowaniu walorów krajobrazowych i historycznych tego obszaru.

W ramach realizacji wykorzystano hybrydowe latarnie uliczne model HLU-30W/400W/890W/6m, wyposażone w oprawy LED o barwie światła 4000 K i strumieniu świetlnym 6187 lm. Oprawy zostały zamontowane na wysokości 6 metrów, co pozwala na równomierne doświetlenie terenu bez efektu olśnienia.

Latarnie posiadają panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 890 W, wykonane w technologii Bifacial Half-Cut, która umożliwia pozyskiwanie energii zarówno z promieniowania bezpośredniego, jak i odbitego od podłoża. Zwiększa to wydajność systemu, szczególnie w terenach otwartych i górzystych.

Uzupełnieniem systemu jest turbina wiatrowa o mocy 400 W, z łopatami wykonanymi z włókna węglowego. Zastosowana technologia zapewnia cichą pracę nawet przy silnych podmuchach wiatru, charakterystycznych dla terenów wyniesionych i górzystych. Dodatkowo w korpusie turbiny zastosowano sygnalizację LED, która informuje o jej aktualnej pracy.

Latarnie zostały posadowione na słupach stalowych S235, zaprojektowanych i wykonanych zgodnie z normą budowlaną PN-EN 1090, przystosowanych do pracy w I strefie wiatrowej. Konstrukcja słupów zapewnia wysoką stabilność oraz odporność na silne wiatry i wymagające warunki terenowe.

System oświetleniowy zaprojektowano z myślą o pełnej autonomii pracy. Latarnie zapewniają minimum 10 godzin świecenia dziennie z pełną mocą oraz do 60 godzin pracy bez dostępu do słońca, co gwarantuje niezawodność działania także w okresach niekorzystnych warunków pogodowych.

Zastosowane oprawy LED są produkcji polskiej i spełniają rygorystyczne normy jakościowe, potwierdzone certyfikatami ENEC. Całość realizacji stanowi przykład nowoczesnego, energooszczędnego i trwałego rozwiązania oświetleniowego, idealnie dopasowanego do terenów turystycznych, historycznych oraz obszarów o podwyższonych wymaganiach środowiskowych.

Lokalizacja inwestycji

Hybrydowa lampa uliczna 30W
27-100 Iłża
woj. Mazowieckie
Data wykonania: 13.11.2024
Ilość: 4 kpl.
Katalogi do pobrania
Zapoznaj się z aktualnymi katalogami prezentującymi szeroką gamę produktów.
Zaufali nam
Dołącz do grona zadowolonych klientów.
Gminy
Zakopane
Biała Piska
Brzeziny
Prochowice
Trzebowisko
Teresin
Leżajsk
Lubicz
Kraśnik
Szydlłowo
Przedsiębiorstwa
onninen
Asaj
krotinvest
żabka
Kaczmarek electric
Kopel
Enegra
skanska
Strabag
Alfa elektro
Ciechdrog
Dorian
Grupa PBI
Instal uniejów
Polaqua
Trakt
Nowa elektro
Park M