Realizacje

Solarny znak aktywny D6 "SIGN FLASH" z dwoma pulsatorami LED o średnicy 200mm

Data wykonania: 10.08.2024
Lokalizacja: 97-400 Dobrzelów, Dobrzelów
Ilość: 2 kpl.

Budowa aktywnego przejścia dla pieszych – Dobrzelów, gmina Bełchatów

W ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2023 rok zrealizowano zadanie pn. „Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 476 w Dobrzelowie”, obejmujące wykonanie nowoczesnego i aktywnego przejścia dla pieszych, znacząco poprawiającego bezpieczeństwo ruchu drogowego.

W ramach inwestycji wykonano dostawę i montaż solarnych, aktywnych znaków D-6 „SIGN FLASH”, które uruchamiają się wyłącznie w momencie wykrycia pieszego. Zastosowano dualny, wąskotorowy czujnik ruchu, precyzyjnie reagujący na osobę zbliżającą się do przejścia, co eliminuje efekt przyzwyczajenia kierowców do ciągle migających znaków.

Znaki wykonano w technologii kompozytowej i wyposażono w dwa pulsatory LED o średnicy 200 mm, migające naprzemiennie, zapewniające bardzo dobrą widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy. Cały system zasilany jest panelem fotowoltaicznym, gwarantującym autonomię pracy do 10 dni bez dostępu do energii słonecznej, również w warunkach zimowych.

Zastosowano folię odblaskową II generacji, a sterowanie oraz komponenty elektroniczne są produkcji polskiej. Rozwiązanie to spełnia wymagania inwestorów publicznych i prywatnych, zapewniając wysoką jakość wykonania, trwałość oraz pełną dokumentację techniczną. Zastosowano polskie znaki i pulsatory LED, a nie tanie komponenty importowane, które często nie spełniają norm i nie posiadają wymaganych certyfikatów.

Dodatkowo wykonano oznakowanie poziome grubowarstwowe P-10 w postaci biało-czerwonych pasów, co zwiększa kontrast przejścia i poprawia jego widoczność na tle nawierzchni jezdni.

Zrealizowane rozwiązanie stanowi nowoczesny standard aktywnego przejścia dla pieszych, łącząc technologię solarną, inteligentną detekcję ruchu oraz trwałe oznakowanie poziome, zapewniając realny wzrost bezpieczeństwa pieszych na drodze wojewódzkiej.

Lokalizacja inwestycji

Solarny znak aktywny D6 "SIGN FLASH" z dwoma pulsatorami LED o średnicy 200mm.
97-400 Dobrzelów
woj. Łódzkie
Data wykonania: 10.08.2024
Ilość: 2 kpl.
Katalogi do pobrania
Zapoznaj się z aktualnymi katalogami prezentującymi szeroką gamę produktów.
Zaufali nam
Dołącz do grona zadowolonych klientów.
Gminy
Zakopane
Biała Piska
Brzeziny
Prochowice
Trzebowisko
Teresin
Leżajsk
Lubicz
Kraśnik
Szydlłowo
Przedsiębiorstwa
onninen
Asaj
krotinvest
żabka
Kaczmarek electric
Kopel
Enegra
skanska
Strabag
Alfa elektro
Ciechdrog
Dorian
Grupa PBI
Instal uniejów
Polaqua
Trakt
Nowa elektro
Park M