Solarna lampa uliczna 60W

Solarna lampa uliczna o mocy 60W działa bez zasilania sieciowego. Całkowicie opiera się na energii słonecznej, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. System składa się głównie z panelu fotowoltaicznego, źródła światła LED, kontrolera i akumulatora.

SOLARNA LAMPA ULICZNA 60W
SPECYFIKACJA I PARAMETRY TECHNICZNE:

  Uliczna lampa solarna / słoneczna: SLU-60W/520W/6m
Panel fotowoltaiczny Moc paneli: 2 x 260W = 520W 24V, wysokiej wydajności polikrystaliczny lub monokrystaliczny moduł PV klasy A, hartowane szkło solarne (grubość 3,2 mm), pokryte antyrefleksyjną warstwą, Panele testowano zgodnie z IEC 61215 na obciążenie śniegiem do 5400 Pa (ok. 5,4 kN/m2) oraz IEC 61730, Posiadające certyfikaty: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 2859-1
Oprawa uliczna LED
Moc lampy LED: 60W  DC 24V
– z funkcją oszczędzania energii.
Skuteczność świetlna LED: 100-140 lm / W
Żywotność: > 50,000 Godzin
Współczynnik mocy: >0.98
Stopień ochrony: IP65 / IP66
Strumień świetlny LED: > 6 000lm
Wilgotność pracy: 10% ~ 90%
Temperatura pracy: -30℃ ~ 50℃
Sterownik z redukcją mocy oprawy i ograniczeniu intensywności światła w godzinach nocnych
Kontroler 24V 20A, światło jak i czas świecenia poprzez inteligentne sterowanie MPPT, stopień ochrony IP68, wodoodporny, wbudowany czujnik zmierzchu, automatyczne odłączenie zasilanego obciążenia
*możliwe sterowanie i serwisowanie radiowe pilotem bezprzewodowym na podczerwień, możliwość dokupienia interfejsu z podłączeniem do komputera i konfiguracji lampy przez specjalistyczne oprogramowanie
Akumulator 2x150AH 12V, akumulator żelowy NPG do instalacji solarnych, w pełni uszczelniona, posiada pełny głęboko cykl (możliwość zwiększenia pojemności akumulatorów wydłużając jednocześnie autonomię pracy całego zestawu)
Skrzynka baterii materiał PCV, położona pod ziemią, typ wodoodporny, rozprasza ciepło, antywłamaniowa, w zestawie rura PVC na kable.
Słup stal ocynkowana ogniowo wg. EN ISO 1461,
słup model: „BrasiT”, stal S355, stelaż i wspornik: stal S235
oprawa LED zawieszona na wysokości: 5,2, 6,2m lub 7m
(wg. wymagań klienta – inwestora)
słup stożkowy – zgodnie z EN 40-5:2002 oraz EN 40-2
uderzenie pojazdu: klasa „0” zgodnie z EN 12767,
świadectwa stateczności zgodnie z EN 40-3-1,
klasa bezpieczeństwa „B”, klasa odkształcalności „2”,
kategoria terenowa „II”,
możliwość pomalowania konstrukcji natryskowo wg. RAL
Konstrukcja zgodnie z normą: EN 1090
Słup wraz z konstrukcją pod panele przystosowany dla:
I, II lub III strefy wiatrowej wg. PN-EN 1991-1-4
Fundament Fundament prefabrykowany F200 V43 M30, Certyfikowany,
Spełniający normę PN-EN 14991:2010, wg systemu 2+
Czas pracy 8 godzin / dzień (pełna moc oświetlenia), pojemność baterii do 4 ciągłych, pochmurnych i deszczowych dni

Opcje dodatkowe:

  • malowanie słupa możliwe jest za dopłatą na dowolny kolor z palety RAL
  • możliwość dokupienia bezprzewodowego pilota na podczerwień, oraz interfejsu Bluetooth wraz z oprogramowaniem  do programowania i sterowania lamp  na odległość
  • możliwa wersja EKO – ekonomiczna solarnej lampy ulicznej

solarna lampa uliczna - schemat - BrasiT
1.  Powyższe konfiguracje systemu oparte są na naszych rzeczywistych doświadczeń projektu. Są one odpowiednie dla obszarów o średniej rocznej słonecznej mocy szczytowej 4~3,5 h dziennie. Pojemność akumulatora jest przeznaczona do magazynowania energii do zasilania solarnej lampy ulicznej w trakcie 4 ciągłych, pochmurnych i deszczowych dni.
2. Konfiguracje systemu może być dostosowywana na podstawie konkretnych wymogów klienta / projektu oraz stanu pogody.
3.  Akumulatory są sugerowane do umieszczenia w skrzynce baterii i zamontowane pod ziemią. W taki oto sposób, można uniknąć wysokiej temperatury latem, albo zbyt niskiej temperatury zimą. Są wodoodporne i przeciw kradzieżowe. Bardzo łatwe do wymiany w późniejszym okresie eksploatacyjnym. Możliwy montaż skrzynki na baterie nad ziemią lub na słupie ulicznej lampy solarnej.
4.  Słup ulicznej lampy solarnej może być dostosowany na specyficzne wymagania klienta. Oferta przewiduje wybór kształtu i koloru solarnych lamp ulicznych.
5. Wszystkie komponenty solarnej lampy ulicznej są poświadczone przez odpowiednie certyfikaty, deklaracje oraz atesty.
6. Główne elementy konstrukcyjne jak: słup ze stelażem pod panele fotowoltaiczne, fundament, posiadają wymagane certyfikaty wydane przez niezależną, notyfikowaną jednostkę certyfikującą oraz są przeliczone pod względem bezpieczeństwa do obciążeń związanych z wagą systemu i powierzchnią naporu wiatru do miejsca planowanej lokalizacji. Słupy posiadają certyfikaty EN 1090 oraz EN 40-5 dla specjalnych konstrukcji nośnych i budowlanych. Firma która nie posiada lub z przyczyn losowych nie potrafi dostarczyć powyższych certyfikatów nie ma prawa sprzedawać konstrukcji które mogą zagrozić bezpieczeństwu publicznemu i przyczynić się do KATASTROFY BUDOWLANEJ.

Solarne Lampy Uliczne

Projektując oraz produkując systemy solarne do lamp ulicznych, dbamy o każdy szczegół, który ma wpływ na ich funkcjonowanie. Używamy wyłącznie wysokiej jakości komponentów pochodzących od sprawdzonych producentów. Solarne lampy uliczne montujemy m.in. na drogach i ulicach, przejściach dla pieszych, parkach, parkingach,  promenadach, placach zabaw itp.  Ich niezależność od zewnętrznego zasilania sieciowego powoduje, że mogą działać praktycznie wszędzie. Solarna lampa uliczna o mocy 60 W może być sterowana zdalnie za pomocą pilota na podczerwień. Ma również wbudowany czujnik zmierzchu, który włącza i wyłącza automatycznie oświetlenie. Możliwość jest również ustawienia 5 okresowego trybu pracy lampy (regulacja % natężenia mocy strumienia pracy oprawy LED

Więcej na: https://www.brasit.pl/solarna-lampa-uliczna

Solarna lampa uliczna, Solarne lampy uliczne

Solarna lampa uliczna, Solarne lampy uliczne

Solarne czy hybrydowe lampy uliczne?

Inwestorzy zainteresowani zakupem i instalacją lamp ulicznych mają do wyboru przynajmniej kilka profesjonalnych rozwiązań. Chodzi tu przede wszystkim o lampy solarne oraz hybrydowe. Które najbardziej zasługują na uwagę?

Prawda jest taka, że każde z tych rozwiązań jest dobre. Każde przynosi korzyści inwestorowi, użytkownikom i środowisku. Jednak warto dodać, że w naszej strefie klimatycznej, sprawdzają się przede wszystkim lamy hybrydowe. Pogoda bywa zmienna. Raz świeci słońce, raz wieje wiatr. Mamy też dużo naprawdę pochmurnych dni. Dzięki takiej lampie można cieszyć się światłem przez cały czas i to za każdym razem z tą samą intensywnością. Oczywiście solarne lampy uliczne też są bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej sprawdzą się w miejscach, które są narażone na intensywne promieniowanie słońca. Wybór to w zasadzie sprawa indywidualna. Powinien być uzależniony od miejsca, w którym zostaną zamontowane. Jeśli nie ma potrzeby, aby lampa działała na energię wiatrową, gdyż sama słoneczna wystarczy, to bez sensu jest inwestować w oświetlenie hybrydowe. Warto więc dobrze się nad tym zastanowić. Trzeba przede wszystkim przedyskutować temat z dostawcą tych nowoczesnych urządzeń.

Aktualnie inwestycja w solarne i hybrydowe lampy uliczne jest bardzo korzystna. W związku z tym nikt nie powinien dziwić się tym, że zainteresowanie nimi jest tak bardzo duże. Szukając lamp na swój prywatny teren albo do firmy, warto zajrzeć na stronę brasit.pl, gdzie nie brakuje fachowych porad, cennych informacji i przede wszystkim wysokiej jakości produktów.

Dlaczego warto inwestować w oświetlenie solarne lub hybrydowe?

Wiele osób mieszkających na wsiach czy obrzeżach miast, gdzie nie ma oświetlenia ulicznego, rozgląda się za latarniami, które zwiększyłyby komfort funkcjonowania i bezpieczeństwo zarazem. Okazuje się jednak, że podłączenie ich do sieci elektrycznej nie jest tak proste, jak może się wydawać. Wówczas rozważają inwestycję w lampy solarne lub hybrydowe. Czy tylko z tego powodu warto rozważyć tę opcję?

Należy przede wszystkim podkreślić, że lampy solarne i hybrydowe są świetnym rozwiązaniem dla miejsc, w których podłączenie tradycyjnych lamp zasilanych prądem elektrycznym byłoby niemożliwe. Jednak to niejedyny powód, dla którego faktycznie warto zainteresować się tą opcją. Otóż lampy solarne i hybrydowe są przyjazne środowisku. Poza tym zapewniają ogromne oszczędności. Mogą być nieco droższe od elektrycznych, ale ta inwestycja dość szybko się zwraca. Wracając jeszcze do pierwszego powodu, warto dodać, że nie ma tu żadnych ograniczeń lokalizacyjnych. W związku z tym można zamontować latarnię w dowolnym miejscu, zarówno przy drodze, jak i na terenie prywatnej posesji. Co ciekawe, istnieje możliwość szybkiego demontażu latarni i montażu od nowa, w innej lokalizacji. O zaletach posiadania oświetlenia solarnego lub hybrydowego można mówić naprawdę długo. Jedno jest pewne, warto je mieć.

Szukając lamp solarnych czy hybrydowych albo tylko elementów wymiennych przeznaczonych do tego oświetlenia, warto zajrzeć na stronę brasit.pl. Tu można dostać wszystko, czego potrzeba, by oświetlić swoje otoczenie jasnym światłem pochodzącym z energii słonecznej lub wiatrowej.

W sprawie przygotowania oferty handlowej / wysłania szczegółowej specyfikacji technicznej, prosimy o kontakt

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.