Poziomej osi obrotu

Pozioma turbiny wiatrowa , jest stosowana głównie w gospodarstwach domowych. Są niezawodne, proste i łatwe w montażu. Jest to najbardziej popularny generator domowej energetyki wiatrowej. Turbina wiatrowa może dostarczać codzienne zapotrzebowanie energii dla domu. Mogą być stosowane w samodzielnym, magazynującym  systemie energetycznym lub w podpięciu do sieci energetycznej.

50kW kopia
1kw

Turbiny są zaktualizowaną wersją z wolnoobrotową prądnicą i systemem kontroli poprzez sterownik PLC. Jest solidniejsza i w skali rocznej wytwarza więcej mocy niż tradycyjna elektrownia wiatrowa ze śmigłem ogonowym. Mogą automatycznie ustawiać się w kierunku wiatru przez odchylenia silnika i anemometru. Posiada kontrolę hamulca elektronicznego, hamulca hydraulicznego i potrójną ochronę zabezpieczająca. Zdalne monitorowanie i i kontrolowanie stanowi konfigurację opcjonalną dla turbin wiatrowych.

0

Niezawodność i bezpieczeństwo: Wybieramy najlepsze komponenty Światowych firm  takich jak : ABB, Omron, SKF, Power-One czy SMA. Potrójne  bezpieczeństwo chroni turbiny wiatrowe przez  przekroczeniem prędkości, napięcia, awarii sieci i innych usterek.

Większa wydajność: Wydajność generatora: > 0,96. Układ sterowania PLC  po roku zachowa maksymalny wynik dla tej samej średniej prędkości wiatru.  Zmniejszy to czas zwrotu z inwestycji o 3-5 lat.

Mechaniczny lub automatyczny hamulec bezpieczeństwa: może zatrzymać turbinę wiatrową na czynności konserwacyjne lub nadchodzą burzę. Posiadamy zdalna auto hydraulikę hamulca bez ingerencji człowieka.

Budowa przykładowej turbiny wiatrowej bez ogona:

budowa elektrowni wiatrowej 100kW

Zamontowano setki elektrowni wiatrowych w takich miejscach jak parki, supermarkety, gospodarstwa rolne, stacjach telekomunikacyjnych i na wybrzeżach morskich w przeciągu ostatnich 10 lat. Dostępne są na zamówienie hydrauliczne wieże wolnostojące,

Turbiny wiatrowe firmy posiadają specjalną powłokę proszkowaną na ostrzach, kopuli, gondoli i wieży. Uchroni to turbinę przed  burzami, piaskami i innymi czynnikami powstającymi w panującym środowisku. Zapewnia to żywotność turbiny wiatrowej na 20 lat.

Przykładowe sterowanie automatyczne turbiny wiatrowej o mocy 5kW:

6

Cechy Techniczne:

Wysoka Wydajność: Zarówno nasze poziome jak i pionowe elektrownie wiatrowe są wyposażone w prądnice o wysokiej wydajności. Wydajność naszych prądnic wiatrowych wynosi 96%, przewyższa te, którą posiadają tradycyjne prądnice.

Bardziej Niezawodne: Aeolos wykorzystuje bezpośredni napęd prądnicy bez przekładni. Wszystkie łożyska są typu SKF lub NSK. Prosta konstrukcja sprawia, że system jest bardziej solidny oraz wymaga mniej konserwacji.

Bezpieczniejsze: Nasze elektrownie wiatrowe zapewniają podwójne i potrójne zabezpieczenie dla wysokich prędkości wiatru, nadmiernego napięcia elektrycznego, awarii sieci i wszystkich innych

możliwych awarii turbiny wiatrowej.

Komputerowy interfejs sterujący turbiną, dostępny dla użytkownika oraz bezpośrednio z monitora :

ster1
ster2

Klient może zdalne monitorować prace turbiny wiatrowej m.in. prędkość wiatru i moc, w biurze, w domu, na lotnisko oraz wszędzie gdzie  przebywa poprzez Internet.

Pierwsza turbina wiatrowa osi poziomej o mocy 5 kW, zamontowana w Polsce:

8
7

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.