Solarna lampa uliczna

Solarna lampa uliczna / Solarna latarnia uliczna działa bez zasilania sieciowego. Całkowicie opiera się na energii słonecznej, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. System składa się głównie z panelu fotowoltaicznego, źródła światła LED, kontrolera i akumulatora. W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel słoneczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Bateria dostarcza energii na oświetlenie LED.

solarna lampa uliczna - schemat - BrasiT

Solarne lampy uliczne zasilane energią słoneczną stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Każda lampa solarna jest autonomiczna, gotowa do działania natychmiast po zainstalowaniu. Instalacja lamp solarnych jest szybka i łatwa, nie wymaga skomplikowanej dokumentacji projektowej ani konsultacji z lokalnym zakładem energetycznym.

Solarna lampa uliczna - BrasiT

Porównując zwykłe lampy uliczne podłączone do lokalnej sieci elektrycznej z lampami solarnymi LED, główną zaletą jest brak jakichkolwiek opłat za energię elektryczną. Nie ma potrzeby budowania urządzeń zasilających które produkują zanieczyszczenia i są finansowo nieopłacalne. Jest to jednorazowa inwestycja na długie lata.

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne lub polikrystaliczne są używane w zależności od warunków pogodowych. Dla Polski najbardziej wydajne są panele polikrystaliczne ze względu na nasłonecznienie oraz znacznie większą wrażliwość na słońce w porównaniu z monokrystalicznymi ogniwami.

Do solarnego oświetlenia  zaliczamy również parkowe i ogrodowe oświetlenie LED. Seria dekoracyjnych lamp solarnych wyróżnia się doskonałym wyglądem, znakomitą jakością oraz funkcjonalnością. Słup malowany jest na kolor czarny (opcjonalnie malowany na dowolny kolor z palety RAL). Lampy idealnie komponują się z architekturą staromiejską, świetnie sprawdzą się również jako ozdoba parku czy skweru.

Przykładowe modele dekoracyjnych, solarnych lamp parkowych:

1Solarne lampy uliczne LED  używane są na całym świecie. Jest to rodzaj innowacyjnych i energooszczędnych produktów oświetleniowych, które wykorzystują diody LED o wysokiej mocy które są zasilane z zestawu paneli fotowoltaicznych. Wytwarzane światło nie zawiera promieni ultrafioletowych, podczerwonych, ciepła czy promieniowania. Nasze lampy uliczne to rodzaj „zielonego”, przyjaznego dla środowiska, przynoszącego oszczędność energii źródła światła.

Konfiguracje systemu może być dostosowywana na podstawie konkretnych wymogów klienta / projektu oraz stanu pogody. Przykładamy również wagę do walorów estetycznych – w naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór ozdobnych słupów i opraw, a także wiele rodzajów kloszy. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby projektowany system spełnił oczekiwania klientów.

solarna lampa uliczna, solarna latarnia uliczna, solar street lamp, solar street lamps, lampa uliczna solarna

solarna lampa uliczna, solarna latarnia uliczna, solar street lamp, solar street lamps, lampa uliczna solarna

Możliwe zastosowanie solarnych lamp ulicznych:

 • drogi i ulice
 • przejścia dla pieszych
 • skrzyżowania
 • parkingi i chodniki
 • strefy mieszkalne
 • szkoły i boiska sportowe
 • niebezpieczne miejsca w ruchu drogowym
 • ogrody, parki i tereny zielone
 • cmentarze
 • posesje prywatne
 • strefy strzeżone i przemysłowe
solarna lampa uliczna, solarna latarnia uliczna, solar street lamp, solar street lamps, lampa uliczna solarna

solarna lampa uliczna, solarna latarnia uliczna, solar street lamp, solar street lamps, lampa uliczna solarna

1.  Konfiguracje systemu oparte są na naszych rzeczywistych doświadczeń projektu. Są one odpowiednie dla obszarów o średniej rocznej słonecznej mocy szczytowej 4~3,5 h dziennie. Pojemność akumulatora jest przeznaczona do magazynowania energii dla 4 ciągłych, pochmurnych i deszczowych dni.
2. Konfiguracje systemu może być dostosowywana na podstawie konkretnych wymogów klienta / projektu oraz stanu pogody.
3.  Akumulatory są sugerowane do umieszczenia w skrzynce baterii i zamontowane pod ziemią. W taki oto sposób, można uniknąć wysokiej temperatury latem, albo zbyt niskiej temperatury zimą. Są wodoodporne i przeciwkradzieżowe. Bardzo łatwe do wymiany w późniejszym okresie eksploatacyjnym. Możliwy montaż skrzynki na baterie nad ziemią lub na słupie lampy.
4.  Słup może być dostosowany na specyficzne wymagania klienta.
5.  Wszystkie elementy są poświadczone przez certyfikaty oraz atesty.
6. Główne elementy konstrukcyjne jak: słup ze stelażem pod panele fotowoltaiczne, fundament, posiadają wymagane certyfikaty wydane przez niezależną, notyfikowaną jednostkę certyfikującą oraz są przeliczone pod względem bezpieczeństwa do obciążeń związanych z wagą systemu i powierzchnią naporu wiatru do miejsca planowanej lokalizacji. Słupy posiadają certyfikaty EN 1090 oraz EN 40-5 dla specjalnych konstrukcji nośnych i budowlanych. Firma która nie posiada lub z przyczyn losowych nie potrafi dostarczyć powyższych certyfikatów nie ma prawa sprzedawać konstrukcji które mogą zagrozić bezpieczeństwu publicznemu i przyśnić się do KATASTROFY BUDOWLANEJ.

solarna lampa uliczna, solarna latarnia uliczna, solar street lamp, solar street lamps, lampa uliczna solarna

Solarna Lampa Uliczna

Projektując oraz produkując solarne lampy uliczne, dbamy o każdy szczegół, który ma wpływ na ich funkcjonowanie. Przy produkcji używamy wyłącznie najwyższej jakości komponentów pochodzących od sprawdzonych Europejskich producentów.
Solarne lampy uliczne montujemy m.in. na drogach i ulicach, przejściach dla pieszych, parkach, parkingach,  promenadach, placach zabaw itp.  Ich niezależność od zewnętrznego zasilania sieciowego powoduje, że mogą działać praktycznie wszędzie.
Solarna latarnia uliczna  może być programowana zdalnie za pomocą pilota na podczerwień lub specjalistycznego interfejsu WiFI. Ma również wbudowany czujnik zmierzchu, który włącza i wyłącza automatycznie oświetlenie. Możliwość jest również ustawienia 5 okresowego trybu pracy lampy (regulacja % natężenia mocy strumienia pracy oprawy LED.

solarna lampa uliczna, solarna latarnia uliczna, solar street lamp, solar street lamps, lampa uliczna solarna

Więcej modeli solarnych lamp ulicznych znajduje się u Nas na stronie:
https://www.brasit.pl/category/oswietlenie-uliczne-led/solarne-lampy-uliczne

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.