Hybrydowa lampa uliczna

Hybrydowa lampa uliczna LED używana jest najczęściej do oświetlenia ulicznego. Działa bez zasilania sieciowego. Całkowicie opiera się na energii słonecznej oraz energii wiatru, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. System składa się głównie z turbiny wiatrowej, panelu fotowoltaicznego, źródła światła LED, kontrolera i akumulatora.
W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel fotowoltaiczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. Jeżeli jest brak słońca, lampa wspomaga się turbiną wiatrową – wykorzystuje energię wiatru i również jak w przypadku słońca konwertuje ją na energię elektryczną. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Akumulator dostarcza energii na oświetlenie LED.
Hybrydowe lampy uliczne zasilane energią słoneczną oraz wiatrową stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Każda lampa solarna jest autonomiczna, gotowa do działania natychmiast po zainstalowaniu. Instalacja lamp solarnych jest szybka i łatwa, nie wymaga skomplikowanej dokumentacji projektowej ani konsultacji z lokalnym zakładem energetycznym.

Porównując zwykłe lampy uliczne podłączone do lokalnej sieci elektrycznej z lampami hybrydowymi LED, główną zaletą jest brak jakichkolwiek opłat za energię elektryczną. Nie ma potrzeby budowania urządzeń zasilających które produkują zanieczyszczenia i są finansowo nieopłacalne. Jest to jednorazowa inwestycja na długie lata.

Hybrydowa lampa uliczna - BrasiT

Największą zaletą ulicznych lamp hybrydowych LED jest ich całkowita niezależność od innych niż słońce i wiatr źródeł energii. Dzięki temu mogą być montowane w miejscach, gdzie dostęp do standardowej sieci energetycznej jest bardzo utrudniony lub niemożliwy. Do budowy jednostki hybrydowej używamy wyłącznie najwyższej jakości materiałów zapewniających długą i bezawaryjną pracę. Układ elektroniki z kontrolerem chroni akumulator przed przeładowaniem oraz nadmiernym rozładowaniem. Lampy hybrydowe posiadają możliwość zaprogramowania czasu świecenia i sterowania oświetleniem po zmroku również z wykorzystaniem sterowania radiowego.

Hybrydowe lampy uliczne LED  używane są w ponad 100 krajach na całym świecie. Jest to rodzaj innowacyjnych i energooszczędnych produktów oświetleniowych, które wykorzystują diody LED o wysokiej mocy które są zasilane z zestawu paneli fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej. Wytwarzane światło nie zawiera promieni ultrafioletowych, podczerwonych, ciepła czy promieniowania. Nasze lampy uliczne to rodzaj „zielonego”, przyjaznego dla środowiska, przynoszącego oszczędność energii źródła światła.

Możliwe zastosowanie oświetlenia hybrydowego LED:

 • drogi i ulice
 • przejścia dla pieszych
 • skrzyżowania
 • parkingi
 • chodniki
 • strefy mieszkalne
 • szkoły i boiska sportowe
 • niebezpieczne miejsca w ruchu drogowym
 • ogrody i parki
 • podjazdy
 • tereny zielone
 • cmentarze
 • posesje prywatne
 • strefy strzeżone
 • strefy przemysłowe

  Konfiguracje systemu może być dostosowywana na podstawie konkretnych wymogów klienta / projektu oraz stanu pogody. Przykładamy również wagę do walorów estetycznych – w naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór ozdobnych słupów i opraw, a także wiele rodzajów kloszy. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby projektowany system spełnił oczekiwania klientów.

  Więcej na: https://www.brasit.pl/hybrydowa-lampa-uliczna

   

  Hybrydowa lampa uliczna

  Hybrydowa latarnia uliczna 38W

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.