Jak to działa ?

Rozwiązania wiatrowo-słoneczne sprawdzają się w sytuacjach kiedy zasilany obszar nie posiada podłączenia do sieci krajowej lub połączenie jest niestabilne i istnieje duża szansa awarii. Urządzenie składa się z turbiny wiatrowej, paneli słonecznych, kontrolera, inwertera, akumulatora, wieży oraz innych elementów potrzebnych do poprawnego działania systemu.

Turbina wiatrowa i panele słoneczne mogą generować energię jednocześnie lub osobno w zależności od warunków pogodowych. Zasilaniem baterii zarządza kontroler. Akumulator posiada wyjście na prąd stały do którego podłączony jest inwerter AC/DC, który podłączony bezpośrednio do sieci zapewnia dodatkowy zapas energii w deszczowe lub pochmurne dni.

Rozwiązanie łączy w sobie zalety elektrowni wiatrowych i słonecznych co zapewnia większą stabilność i wydajność systemu. Ustawienia systemu zostały ustalone na podstawie badań i symulacji.

1

Zastosowanie:

Systemy hybrydowe mają szerokie zastosowanie w zasilaniu domów, rezydencji, kurortów, miejsc oddalonych od sieci elektrycznej (wyspy, góry, wsie), stacji pomp, bilbordów, węzłów łączności, monitoringu, oraz we wszystkich przypadkach gdzie pojawia się zapotrzebowanie na energię.

Zalety:

Elektrownia wiatrowo-słoneczna umożliwia samodzielne zasilanie urządzeń co jest niezależne, wydajne i stabilne. Użytkownicy nie powinni opierać całego systemu zasilania na podłączeniu do sieci krajowej.  System jest w stanie działać przez stosunkowo długi czas przy niewielkim nakładzie na konserwację. Brak rachunków za prąd oraz przyjazne dla środowiska.

23

Odwiedź nasze profile na FB, YouTube i Allegro!

Firmy, które nam zaufały:

Gminy, które nam zaufały:

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.